CÍLOVÁ ČÁSTKA: 480.000 Kč
VOLNÝ PODÍL: 6 % ?
Cena za 1% podílu: 80.000 Kč
Min. částka pro nákup: 1.000 Kč
NAŠE HODNOCENÍ PROJEKTU: C Vyšší riziko ?
Zajištění projektu: Ano, zápůjčkou ?
Výplata výnosu: Jednou ročně ?
100%

Zainvestováno 100%

Nezávazná poptávka podílu

Uživatelé, kteří podporují projekt

 

PROČ DO ROZJETÉHO E-SHOPU INVESTOVAT

Tento projekt nabízí příležitost investovat do e-shopu, který je výhradním distributorem špičkové italské přírodní kosmetiky Bottega Verde pro ČR (tato zavedená značka u nás dosud neměla vlastní distribuční síť). Značka Bottega Verde, co se kvality a přístupu týče, u nás dosud nemá přímou konkurenci (ekologický přístup, udržitelná výroba z obnovitelných zdrojů, bez testování na zvířatech, splnění nejvyšších legislativních nároků).

Šíří nabídky se značka řadí k předním producentům výrobků péče o tělo. Její výrobky si u českých zákaznic již získaly oblibu, zejména díky využívání v kosmetických salonech. E-shop autorů (resp. firma) chce proto zpřístupnit její nabídku pro všechny české zákaznice. V současnosti je trh obsluhován dovozem v menším měřítku (individuální cesty do Itálie), a tak dosud nebylo možné zcela pokrýt poptávku ani zvýšit tržní podíl.

Autoři projektu již mají funkční běžící e-shop, smluveného distributora produktů zmíněné značky i sjednané strategické partnery. Finance pro projekt tak poptávají pro navýšení skladových zásob, což firmě pomůže docílit vyšších tržeb (a zisků) a pomoci ji k rychlejšímu prosazení v segmentu kosmetiky a péče o tělo. Celých 80 % z investice půjde přímo na nákup produktů značky Bottega Verde (fyzický majetek).

Projekt po zafinancování navýší skladové zásoby a paralelně s tím bude značku propagovat (marketingové kampaně, ambassadoring, influenceři). Rovněž využije i spolupráce při brandingu značky a bude pracovat s cenotvorbou. Autoři projektu počítají zisk 1. rok slabší (zhodnocení cca 9 %), v dalších pak upevní svou tržní pozici a odhadují výnosy kolem 22 % ročně. Vyplácet je pak budeme 1× ročně přímo do účtů investorů.

 

 

VÝHODY TÉTO INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOSTI

 • Zasmluvněný silný dodavatel – italská značka Bottega Verde nabízející 50 let prvotřídní přírodní kosmetiku poskytla autorům tohoto projektu smlouvu na výhradní zastoupení pro celý český trh   
 • Vynikající image produktů – projekt nabízí zákaznicím a salonům výrobky, které nejsou testované na zvířatech, mají vysokou kvalitu, mají patentované technologie a splňují nejvyšší nároky uživatelů
 • Skvěle promyšlená expanze – e-shop běží, má odběratele mezi zákaznicemi i kosmetickými salony, po zafinancování rozšíří e-shop své zásoby a prodeje, které navíc podpoří marketingovými aktivitami
 • Světový trend udržitelnosti – moderní kosmetické výrobky zn. Bottega Verde jsou zcela vyrobené z obnovitelných zdrojů a udržitelným přístupem, což oslovuje zákazníky z Itálie, ČR i celé Evropy
 • Velký tržní potenciál – po pouhých pár měsících má projekt na začátku obraty ve stovkách tisíc Kč měsíčně, na čemž je dobře vidět, že o něj zákaznice a salony stojí a že bude konkurenceschopný 
 • Jištěno zápůjčkou – pokud by v některém roce projekt snad nedosáhl zisku (zprvu rozběh e-shopu, podpora známosti značky a postupné obsazování trhu), bude splácet úroky ze zápůjčky 9 % p.a.
 • Pravidelná výplata – průměrné výnosy až 22 % ročně budeme načítat vždy 1× ročně do investorských účtů

A navíc za projektem stojí tým profesionálů, který již do e-shopu sám zainvestoval stovky tisíc Kč, nabral zkušenosti se spuštěním značky ManukaMed v tuzemsku (novozélandská firma vyrábějící léčiva), které zajistil distribuční síť a vstup na český trh. Zároveň mají bohaté zkušenosti i s online propagací.

 

ZISKOVOST PROJEKTU A MOŽNÁ RIZIKA

Jedná se o projekt, který má domluvenou smlouvu na výhradní zastoupení přírodní etablované kosmetiky z Itálie, s hotovým e-shopem a promyšleným plánem. Finance poptává na zásadní navýšení skladových zásob, aby projekt mohl docílit vysokých tržeb a zároveň se snáze prosadit na českém trhu. V rámci projektu je stanoven rating C, tedy Vyšší riziko. Navíc je jištěn zápůjčkou (detaily na konci stránky).

Zisky se po zafinancování na INVESTERu dle business plánu odhadují takto:

» Rok 2023 celkový obrat firmy cca 14.766.667 Kč se ziskem cca 338.150 Kč

» Rok 2024 celkový obrat firmy cca 16.640.000 Kč se ziskem cca 2.115.115 Kč

» Rok 2025 celkový obrat firmy cca 16.640.000 Kč se ziskem cca 2.080.813 Kč

» Rok 2026 celkový obrat firmy cca 16.640.000 Kč se ziskem cca 2.170.614 Kč

V následujících letech zisk z projektu podle postupně narůstajících tržeb.

 

ROZLOŽENÍ INVESTICE A VLASTNICKÁ STRUKTURA

Položkové rozložení investice

 • Nákup skladových zásob ~ 80,0 % z investované částky (kosmetické výrobky zn. Bottega Verde)
 • Provozní rezerva ~ 20,0 % z investované částky

Budoucí vlastnická struktura: V případě zafinancování projektu INVESTER získá 6% obchodní podíl ve firmě BYSAHA s.r.o., která e-shop www.bottegaverde.cz s italskou přírodní kosmetikou provozuje.

 

HISTORIE PROJEKTU A JEHO BUDOUCNOST

 • Aktuálně projekt prodává produkty prostřednictvím svého vlastního e-shopu, dále pak i prostřednictvím online obchodu Alza.cz a rovněž i sítě prodejen Pilulka.cz (samozřejmě v souladu s podmínkami výrobce)
 • V začátcích vstupu na trh projekt využije silného zastoupení značky Bottega Verde v Itálii, a to zejména využitím cenové politiky, spolupráce při brandingu značky i využitím slevových akcí, které na trhu činí
 • V blízké době se chystá k širšímu prosazení na trhu přes rozsáhlé marketingové kampaně, ambassadoring a působením influencerů, čímž se chce více vepsat do podvědomí spokojeným uživatelkám Bottega Verde
 • V budoucnu projekt chystá další penetraci trhu, tvorbu vlastní distribuční sítě a prodej přes partnerské prodejny v Praze a výhledově i v Brně, a navíc přes nasmlouvané tuzemské kosmetické salony
 • Dalším významným segmentem zákazníků jsou a budou profesionálové z oboru kosmetických služeb, kteří rozhodují o využívaných produktech – zde se využijí obchodní zástupci, konzultanti, prezentace atd.

 

PŘÍKLAD PRO LEPŠÍ PŘEDSTAVU


Investor zakoupí 1% obchodní podíl ve společnosti BYSAHA s.r.o. (provozovatel e-shopu bottegaverde.cz) za 80.000 Kč, čímž získá pravidelnou výplatu výnosu ve výši 1 % ze zisku společnosti. V případě splnění všech předpokladů tedy 7.200 Kč za 1. rok (zhodnocení 9 % p.a.), za 2. rok 21.151 Kč (26,43 % p.a.), za 3. rok 20.801 Kč (26,0 % p.a.) a za 4. rok 21.706 Kč (27,13 % p.a.). Návratnost vložené investice se odhaduje na cca 53 měsíců.

 

DALŠÍ INFORMACE O PROJEKTU

» Hlavní osoby týmu stojícího za projektem

 

» Informace o italské kosmetice Bottega Verde

V Pienze, typické vesnici v Toskánsku, začal v roce 1972 vyrábět kosmetiku malý obchod s bylinkami s názvem Bottega Verde. Z malého bylinkářství po 50 let vyrostlo ve velkou kosmetickou značku s více než 380 obchody. 

V panství Massaini kousek od Pienzy značka sama na svých polích pěstuje olivy, hrozny, oves, ale také květiny a aromatické rostliny, které sbírá a přeměňuje ve stále přirozenější produkty pro kosmetiku s méně zbytečnou chemií. Kosmetiku plnou potěšení. V místě je obrovská biodiverzita s velkou rozmanitostí rostlinných druhů. Ze zmíněného dědictví čerpají dekády, aby mohli dávat život svým produktům. Podrobnosti naleznete na webu.

V sortimentu značky zákaznice i zákazníci naleznou kosmetiku pro péči o pleť (krémy, balzámy, séra, peelingy), tělo (mýdla, krémy, gely), vlasy (šampony, kondicionéry, masky), různé vůně a parfémy, včetně makeupu apod.

 

» Detail zajištění projektu 

Garantem projektu je Ing. Michaela Bysaha, jednatelka společnosti BYSAHA s.r.o., která je za její management odpovědná. INVESTER pro své investory získá podíl ve zmíněné společnosti, a to ve výši 7,5 %, prostřednictvím kterého se investoři budou podílet na jejím zisku. INVESTER zmíněné společnosti přenechá investovanou částku na základě smlouvy o zápůjčce s úrokem 9 % ročně. V případě výplaty zisku budou úroky o tento zisk poníženy. V případě, že by společnost nedosáhla v prvních letech zisku, získají investoři úroky právě ze zmíněné zápůjčky.

 

0
Aktivních projektů
0
Zafinancovaných projektů
0
Uživatelů
0
Celkem zafinancováno