Webové stránky prošly aktualizací. V případě, že najdete chybu, informujte nás na info@invester.cz. Děkujeme. Tým Invester.cz
 
CÍLOVÁ ČÁSTKA: 1.485.000 Kč
VOLNÝ PODÍL: 30 % ?
Cena za 1% podílu: 49.500 Kč
Min. částka pro nákup: 1.000 Kč
NAŠE HODNOCENÍ PROJEKTU: B Střední riziko ?
Zajištění projektu: Ne ?
Plánovaný zisk projektu: 1.687.372 Kč ?
7%

Předobjednáno 106.500 Kč z cílové částky 1.485.000 Kč

Nezávazná poptávka podílu

Uživatelé, kteří podporují projekt

 

 

 

Cílem tohoto projektu je expanze online prodejce oblečení Envanto.cz. E-shop byl založen v září 2016 a je vlastněn společností ENVANTOCZ s.r.o., ve které společnost INVESTER drží obchodní podíl. E-shop ENVANTO má za sebou 2 roky stabilního fungování a nyní hledá finanční prostředky pro expanzi v rámci českého trhu. Provozovna a sklad společnosti se nachází na adrese Jana Babáka 2733/11, Brno. Našim investorům nabízí společnost odprodej obchodního podílu ve výši 30%, výměnou za potřebný kapitál.

HISTORIE SPOLEČNOSTI

ENVANTO.cz vznikl původně jako e-shop určený pro prodej pánského oblečení. Zakladatelem je pan Ing. Michal Zemánek, který jej založil v roce 2015. V roce 2017 získal na platormě INVESTER financování ve výši 640.000 Kč, díky kterému se povedlo provést kompletní redesign e-shopu s přechodem na novou platformu Magento, rozšíření skladu a sortimentu, zkrácení dodacích lhůt a zlepšení zákaznického servisu. Společně s investicí kapitálu do projektu vstoupil i tým portálu INVESTER. Stávající e-shop je navržen tak, aby se zákazník mohl efektivně orientovat při výběru a nákupu zboží a nákup byl intuitivní. Současný e-shop můžete vidět zde: https://envanto.cz/

Od roku 2017 v rámci prvního kola financování zrealizovala společnost ENVANTOCZ s.r.o.:

založení právnické osoby ENVANTOCZ s.r.o. se základním kapitálem 200.000 Kč, společnost zastupuje Jan Hendrych jako jednatel. 

 • Kompletní redesign celého e-shopu.
 • Změna původní nevyhovující technologie e-shopu na systém MAGENTO.
 • Rozšíření sortimentu na dámskou a dětskou módu, rozšíření stávajícího sortimentu díky novým dodavatelům na nynějších 8000 položek.
 • Navýšení skladových zásob.
 • Nárůst zákazníků o 20%.
 • Zrychlení dodání zboží zákazníkovi, kvalitnější reklamační proces.
 • Implementace učetního a skladového software.
 • Vytvoření vlastního menšího foto ateliéru pro tvorbu fotoprezentace produktů.
 • Příprava marketingových a realizačních plánů, nastavení PPC a SEO optimalizace.
 • Nastavení a správa marketingových kampaní.


Celkové investice do projektu jsou k dnešnímu zhruba 1.650.000 Kč. Z této částky bylo 1.010.000 Kč vloženo majiteli ze svých zdrojů, zbývající částka 640.000 Kč byla zafinancována na platformě INVESTER. Majetek společnosti je v současné době cca 700.000 Kč převážně ve skladových zásobách. 

SOUČASNÁ VLASTNICKÁ STRUKTURA

Vlastníky společnosti jsou nyní z 50% zakladatel Ing. Michal Zemánek, 25% INVESTER GROUP SOCIETY a.s., 25% investorka Jana Jourová

BUDOUCÍ VLASTNICKÁ STRUKTURA

Společnost ENVANTOCZ s.r.o. bude i v budoucnu vlastněna Ing. Michalem Zemánkem, společností INVESTER GROUP SOCIETY a.s. a paní Janou Jourovou. Ve společnosti bude uvolněn obchodní podíl pro investory o velikosti 30%, a stávající vlastnická struktura přerozdělena následovně:

 • 25% - INVESTER GROUP SOCIETY a.s.
 • 40% - Ing. Michal Zemánek
 • 5% - Jana Jourová
 • 30% - VOLNÝ OBCHODNÍ PODÍL - určeno pro zájemce o obchodní podíly

ROZDĚLENÍ INVESTICE

E-shop má k dispozici analytická data za uplynulá období, na základě kterých můžeme predikovat objednávky a řídit kampaně pro tento rok. V současné době je připraven finanční plán doplněný o marketingové strategie a rozpočty na nadcházející období, s cílem zvýšit obrat a zisk. E-shop je plně připraven na zvýšení obratu a zvýšení likvidity zboží a chce umožnit uživatelům portálu invester.cz vstoupit do projektu.

Rozdělení investice

 • 495.000 Kč - Vyplacení podílu majitelů (10% Michal Zemánek, 20% Jana Jourová). Jedná se o část investic do projektu, kteří tito majitelé investovali do společnosti z vlastních zdrojů v průběhu roku 2018.
 • 110.000 Kč - Nákup likvidního zboží na sklad.
 • 439.000 Kč - Náklady na marketing pro prvních 6 měsíců - Facebook PPC, Sklik, Adwords + Google nákupy, Cenové srovnávače Glami, Zboží.cz, Heureka.cz, HledejCeny.cz, Linkbuilding. (Náklady pro další měsíce jsou již hrazeny z obratů společnosti).
 • 441.000 Kč - Náklady režijní pro prvních 6 měsíců - Měsíční výdaje společnosti zahrnující náklady na mzdu zaměstnanců, brigádníků, pronájem skladu, překladač+rozdělovač zboží, obalové materiály, učetnictví a další režijní výdaje společnosti. (Náklady pro další měsíce jsou již hrazeny z obratů společnosti).

 

Předpokládané obraty, marže a zisk

Dle dodaných ekonomických plánů předpokládáme obrat 4.978.103 Kč vč DPH pro rok 2019. 

Průměrná marže objednávek za rok 2018 je 36%. Dle ekonomického plánu bychom se rádi dostali na marži až 41% za rok 2019, kterou bychom chtěli docílit prodejem skladového zboží. V maržích jsou zohledněny vratky zboží.

Dle dodaných ekonomických plánů předpokládáme čistý zisk 1.687.372 Kč za rok 2019. Plánované tržby pro rok 2019 byly sestaveny na základě dat z minulých období a předpokládaných výsledků při posílení stávajících marketingových kampaní. V rámci plánovaných tržeb jsou zohledněny výkyvy tržeb dle konkrétních měsíců. Pro rok 2020 a 2021 je plánován obrat 8.790.000 Kč. Z toho je čistý zisk po odečtení všech nákladů společnosti = 2.975.415 Kč

INVESTOR

MONETIZACE

Uživatel zakoupí nepřímý obchodní podíl ve společnosti ENVANTOCZ s.r.o. ve výši 1%, za cenu 49.500,- Kč. Získává pravidelnou výplatu výnosu ve výši 1% z celkového zisku společnosti. V případě, že společnost splní odhady uvedené v této prezentaci uživatel získá 16.873,-Kč za rok 2019. Za další roky získá uživatel 29.754,-Kč.

Podrobně: Uživatel zakoupí 1% obchodní podíl. Společnost využije takto získaný kapitál pro účely popsané v prezentaci. Společnosti se následně daří a splní stanovené odhady obratů a zisků. Na konci roku 2019 uživatel dostává 1% podíl na zisku, tedy ve výši 16.873 Kč (zhodnocení cca 34% p.a z ceny podílu 49.500 Kč). V následujících letech získává podíl na zisku ve výši 29.754 Kč (zhodnocení cca 60% p.a.).

Návratnost částky za zakoupený podíl je tedy cca 25 měsíců. Výplatu podílu na zisku získává uživatel vždy jednou ročně, na základě účetní závěrky projektu. Během dalších let společnost generuje výnosy dle každoročních účetních uzávěrek, a uživatel je dostává po celou dobu, kdy vlastní podíl.

Vlastněný obchodní podíl může časem nabývat na hodnotě (v závislosti na ekonomických výsledcích společnosti). Uživatel ho může výhodně prodat komukoliv, kdo o něj projeví zájem za jeho aktuální cenu.

 

RIZIKO

„Rating: B Střední riziko“ – Kapitál v tomto projektu především směřuje do služeb jako jsou marketingové a režijní výdaje, reklama nebo na technologický vývoj. Menší část kapitálu je využita pro nákup hmotného majetku jako je zboží na sklad. Projekt není jištěn žádným dalším majetkem. Projekt realizuje společnost v níž INVESTER vlastní obchodní podíl.

 

SPUŠTĚNÍ INVESTICE

Po načerpání cílové částky dojde k okamžité realizaci obchodních plánů společnosti dle této prezentace. 

 

logo invester

Máte dotaz, nebo se Vám zdá že jsme něco nezodpověděli dostatečně jasně? Kontaktujte nás, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy. Pokud vás tento projekt zaujal a chtěli byste se dozvědět více, budeme rádi, když se za námi zastavíte osobně a budeme moci jakékoliv otázky zodpovědět v rámci osobního jednání. Kontaktujte našeho pracovníka na e-mailu info@invester.cz nebo +420 774 715 938 pro domluvení osobní schůzky.

login-icon Přihlášení

Ještě nemáte účet? Zaregistrujte se

Registrace nového uživatele
Zapomněli jste heslo?