CÍLOVÁ ČÁSTKA: 2.875.000 Kč
VOLNÝ PODÍL: 35 % ?
Cena za 1% podílu: 81.142 Kč
Min. částka pro nákup: 1.000 Kč
NAŠE HODNOCENÍ PROJEKTU: C Vyšší riziko ?
Zajištění projektu: Ano, zápůjčkou ?
Výplata výnosu: Jednou ročně ?
100%

Zainvestováno 100%

Nezávazná poptávka podílu

Uživatelé, kteří podporují projekt

 

PROČ INVESTOVAT DO PROJEKTU JIZERSKÉ DŘEVOSTAVBY

V rámci této příležitosti můžete investovat do projektu, který se specializuje na dřevěné montované domy menších rozměrů. Jedná se o domky velmi žádané (výhodou je, že klientům je instalují na vruty, takže nemusí mít stavební povolení ani pevné základy). V tuto chvíli má projekt již 3 předobjednávky.

Autor projektu pro investory uvolňuje 35% obchodní podíl s předpokládaným výnosem 27–50 % p.a. Jeho filosofií je kvalita před kvantitou a cílem je firma garantující nejlepší kvalitu práce. 

Projekt se bude zaměřovat na výstavbu rodinných domů o rozměrech do 3,5×11,5 metrů ze suchého impregnovaného řeziva (odolné vůči škůdcům a plísním). Autor předpokládá, že 1. dům bude postaven do 3 měsíců od zainvestování. Domy budou vybaveny rozvody elektřiny, vody a odpadu, plovoucí podlahou a koupelnou. Budou i vymalovány a uklizeny, aby při předání bylo vše v nejlepším pořádku. 

Projekt má v plánu koupit pozemek v okrese Liberec o rozloze cca 1.000 m2. Ten se upraví sypaným štěrkem a rozmístí se na něm vruty, na kterých se dřevostavby budou montovat a na pozemek se vejdou až čtyři. Domek se zde vždy smontuje, pak pro něj přijede kamion a odveze ho klientovi, kde jej umístí na pozemek, na kterém budou připraveny betonové pylony k jeho usazení.

 

VÝHODY TÉTO INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Firma s potenciálem – projekt má již předjednané 3 pracovníky a 4 potenciální zájemce o domky (autor plánuje jejich počet během dalších let navyšovat až na 11 zrealizovaných domků ročně)

Perspektivní odvětví – jde o levné bydlení, o které je zájem. Pro stavbu malého domu do 25m2 stačí stavební ohláška a přípojky. Pro většinu staveb ale stejně předpokládáme stavební povolení.

Výplata výnosu 1× ročně – v případě splnění všech předpokladů a odhadů za 1. rok 27 % p.a., za 2. rok pak 42 % p.a. a za 3. rok až 51 % p.a., v dalších letech výnos dle výsledků firmy

Zkušenosti autora – jedná se o manuálně zručného člověka, který několik let pracoval ve firmě, která se na tyto montované domky specializuje (podrobnosti níže v sekci Další informace)

 

ZISKOVOST PROJEKTU A MOŽNÁ RIZIKA

Jedná se o startup na začátku, který chystá nákup pozemku a výstavbu prvních domků 3 z nich má již předobjednané. V rámci tohoto projektu je stanoven rating „C Vyšší riziko“. Projekt plánuje po svém zafinancování hospodaření takto:

● čistý zisk po zdanění 1. rok: 2.235.500 Kč

● čistý zisk po zdanění 2. rok: 3.408.500 Kč

● čistý zisk po zdanění 3. rok: 4.156.500 Kč

 

MODELOVÝ PŘÍKLAD PRO LEPŠÍ PŘEDSTAVU

 

Investor zakoupí 1% podíl v Jizerské dřevostavby s.r.o. za 81.142 Kč, čímž získá pravidelnou výplatu výnosu ve výši 1 % z celkového zisku firmy. V případě splnění všech předpokladů a odhadů tedy 22.350 Kč za 1. rok (zhodnocení 27,54 % p.a.), za 2. rok 34.085 Kč (42 % p.a.) a za 3. rok 41.565 Kč (51,22 % p.a.). V následujících letech bude získávat výnosy dle výsledků firmy. Návratnost investice je odhadována na 32 měsíců. Data byla poskytnuta autorem projektu a jsou před započtením srážkové daně.

 

STAV PROJEKTU A JEHO BUDOUCNOST

● Po naplnění cílové částky se zakoupí pozemek a vyřídí se veškeré nutné formality. 

● V průběhu dalšího měsíce se začnou navrtávat vruty a poté se již začnou stavět domky.

První dům by měl stát do 4 měsíců od úpravy pozemku a další domy vždy po 3 měsících.

● V prvním roce projekt plánuje zaměstnat 2-3 lidi, kteří budou se stavbou domků pomáhat – v rozmezí jednoho roku by se měly zvládnout postavit 2 velké domy a 3 malé

● V druhém roce projekt plánuje postavit až 3 velké domy a 4 malé; ve třetím roce, tedy v roce 2024, celkem 11 domků (toto tempo by se pak mělo konstantně udržovat).

 

ROZLOŽENÍ INVESTICE A VLASTNICKÁ STRUKTURA

Předpoklad položkového rozložení investice je následující : 

● 60 % materiál

● 16 % platy pracovníků 

● 16 % rezerva

● 8 % nákup pozemku (předjednáno)

Jedná se o náklady pro první měsíce, následně si projekt bude vše hradit ze zisků z prodaných domů.

Budoucí vlastnická struktura: V případě zafinancování autor projektu a společnost INVESTER GROUP HOLDING s.r.o. založí společnost Jizerské dřevostavby s.r.o., ve které bude INVESTER zastupující investory formou nepřímého podílu vlastnit 35% obchodní podíl. Autor bude vlastnit 65% podíl.

 

DALŠÍ INFORMACE O PROJEKTU

» Potenciální zákazníci

Projekt najde cca 60 % zákazníků na sociálních sítích/webu, zbylých 40 % pak předpokládá, že dokáže sehnat prostřednictvím kontaktů a známých. Jednání s klientem bude vždy stejné: on vytvoří poptávku a projekt mu nabídne varianty výstavby domu a realizace designu interiéru.

 

» Ceník rodinných domů

● Dům typ Javorník – 4,2×4,2 metrů, prodejní cena 330.000 Kč

● Dům typ Smrk – 4,2×6,2 metrů, prodejní cena 560.000 Kč

● Dům typ Jizerka – 3,2×11,2 metrů, prodejní cena 1.500.000 Kč

 

» Postup při objednávce domu

Klient si objedná dům, zaplatí ⅓ ceny, což pokryje cenu materiálu a něco navíc. Po dostavění mu bude dům na místě výstavby předán a on zaplatí zbytek smluvené částky. Doprava (jeřáb, kamion) si vždy klient zasmluvní a platí sám. K dispozici jsou mu ověřené dopravní firmy. Po dohodě se dům převeze na místo a je usazen. Poté klient podepíše předávací protokol.

 

» Garant projektu

Garantem projektu je budoucí jednatel společnosti Jizerské dřevostavby s.r.o., který je za správu a za management společnosti odpovědný. INVESTER ve společnosti pro investory získá podíl ve výši 35 %, prostřednictvím kterého se investoři budou podílet na zisku této společnosti. INVESTER zmíněné společnosti přenechá investovanou částku na základě smlouvy o zápůjčce s úrokem 5 % ročně. V případě výplaty zisku budou úroky o tento zisk poníženy. V případě, že by společnost nedosáhla v prvních letech zisku, získají investoři úroky ze zápůjčky.

 

» O autorovi a myšlence projektu

“Jsem již 2. rokem zaměstnaný ve firmě, která se zaměřuje na výstavbu rodinných montovaných domů. Během 2 let jsem postavil 13 rodinných domů o rozměrech 6,2×11,2 metrů a zjistil jsem, že malé domy, které se u nás nestaví, jsou mnohdy žádanější než ty, co aktuálně stavíme my. Když jsem nad tím přemýšlel, napadlo mě, že bych se mohl osamostatnit a začít výstavbu takových rodinných domů sám. 

U rozměru domů 6,2×11,2 metrů je problém ten, že je to půlený dům a na místě pak není jednoduché jej sesadit. Ovšem typ 3,2×11,2 metrů je skvělý v tom, že dům se nepůlí, posadí se na určené místo a nemusí se s ním dělat nic. V rozmezí 3 hodin dům stojí. Proto jsem se rozhodl stavět menší domy, jelikož je s tím méně práce a zároveň vím, že na trhu je po nich poptávka.

V současné době mám předjednané 3 kolegy, kteří mi se stavbou budou vypomáhat.“

Jiří Kratochvíl, autor projektu

 

0
Aktivních projektů
0
Zafinancovaných projektů
0
Uživatelů
0
Celkem zafinancováno