CÍLOVÁ ČÁSTKA: 1.610.000 Kč
VOLNÝ PODÍL: 10 % ?
Cena za 1% podílu: 161.000 Kč
Min. částka pro nákup: 1.000 Kč
NAŠE HODNOCENÍ PROJEKTU: C Vyšší riziko ?
Zajištění projektu: Ne ?
Výplata výnosu: Jednou ročně ?
Plánovaný zisk projektu: 7.917.500 Kč ?
64%

Předobjednáno 1.025.000 Kč z cílové částky 1.610.000 Kč

Nezávazná poptávka podílu

Uživatelé, kteří podporují projekt

 

Mobilní aplikace Levitoo je online platforma, která zprostředkovává expresní přepravu zásilek po Praze za bezkonkurenční cenu. Aplikace nabízí několik výhod pro zákazníka jako například Office Messenger, Shop Assistant nebo Click & Get. O jednotlivých výhodách služeb zjistíte více níže. 

Hlavní výhodou této aplikace proti stávající konkurenci (např Liftago) je o 25% rychlejší doručení zboží. Dalšími výhodami je automatizace procesů a robustní AI systém, který zefektivňuje přepravu při zachování jednoduchosti objednávky pro zákazníka. 

O PROJEKTU  

Vývoj této aplikace trval přibližně 3 roky a stojí za ním její autorem a zároveň CEO projektu pan Jaroslav Matula. Společnost je vlastníkem a provozovatelem mobilní a webové aplikace Levitoo, kterou naleznete na levitoo.com. Jednoduchou webovou a mobilní aplikaci můžete stáhnout na Google play nebo App store. Pro obsluhu tohoto systému není potřeba žádný dispečink nebo call centrum, odpadá tak starost o každodenní chod jednotlivých zakázek v rámci přepravních procesů. Systém pracuje zcela automaticky a díky zabudovaným pokročilým technologiím se sám učí a zároveň inovuje jednotlivé procesy.

 

 

PROČ PROJEKT POTŘEBUJE FINANCOVÁNÍ?

Tento projekt byl až doposud financován výhradně z vlastních prostředků autora projektu. Do vývoje a dokončení aplikace k datu 12/2020 bylo autorem projektu investováno 2.700.000 Kč. Pro expanzi společnosti bude potřeba další kapitál výměnou za 10% obchodního podílu ve společnosti Levitoo Czechia s.r.o. Převážnou část finančních prostředků chceme použít na marketingové kampaně a akvizici. Svůj business budeme startovat v Praze s využitím přibližně 200 kurýrů a postupně bude expandovat do dalších evropských měst a regionů. 

 

SLUŽBY APLIKACE

 

VÝHODY APLIKACE

V rámci naší služby Levitoo je kladen důraz na spokojenost zákazníka a doručení zásilky v co nejkratším čase za optimální cenu. Nabízíme inovativní služby pro zákazníky a obchodní partnery s cílem maximálně uspokojit jejich potřeby. 

Výhody aplikace Levitoo: 

  • Umožňuje zákazníkům si zboží vyzkoušet. Přidělený kurýr může vyčkat na odzkoušení a prohlédnutí zásilky zákazníkem. Zákazník platí jen za vybrané zboží. 
  • Rychlost - díky optimalizaci a AI systém při hledání kurýra a doručovacího místa optimalizuje nejvhodnější spojení. Maximální zkrácení dojezdových vzdáleností. Technologicky máme vyspělější řešení než současné konkurenční služby (3 roky vývoje).
  • Garantované doručení do 45 minut od objednávky. Rychlost je vše - zákazník dostává zboží okamžitě a nekazí si prožitek z nákupu.
  • Nastavení doručení objednávky na daný čas, datum a místo. Zákazník přesně ovlivní kdy je mu zboží doručeno.
  • Levné řešení. Veškerou administrativu obsluhuje sofistikovaný automatický systém.
  • Dává možnost nadstandartního výdělku kurýrům, kterými se může stát kdokoliv (včetně tzv. walkerů, osob doručujících bez auta v rámci jedné lokality)
  • Zákazník nemusí následně řešit časově a finančně nákladné vrácení nevhodného zboží. Dodavatel nemusí vyřizovat reklamaci.

MARKETING

V České republice se trh v této oblasti stále dynamicky rozvíjí. Naše služba je dle našich předpokladů rentabilní ve větších městských aglomeracích s celkovým dosahem pro bezmála ¼ z celkového počtu obyvatel ČR, tedy více jak 2,6 millionu obyvatel. Pro 1 milion obyvatel je potřeba 200 aktivních kurýrů. Pro celkovou obsluhu předpokládaného dosahu služby Levitoo je předpoklad 500-550 aktivních kurýrů. 

Největší konkurenční výhodou je plná digitalizace celého procesu objednávání dopravy. Naše platforma nevyužívá žádný dispečink a ani call centrum, nedochází také k žádné „aukci“. Algoritmus optimalizuje nejlepší spojení mezi zákazníkem a řidičem. Zákazníkovi se tato výhoda projeví velice jednoduchým objednáním a nejrychlejším doručením. Přidaná hodnota projektu spočívá také v tom, že naším hlavním trhem není primárně Česká republika, ale již v tuto chvíli připravujeme otevření pobočky ve Vídni a Berlíně. Výhledově jsou lukrativní trhy pro další expanzi Budapešť a velká města v Německu, v dalších etapách Spojené státy a dvě největší města v Rusku, Moskva a Petrohrad.

 

PŘEDPOKLÁDANÉ NÁKLADY A ZISKY

Náklady (kumulovaná ztráta) spol. za první rok činnosti (cca 6 měs/ 2021): -2.117.500 Kč 

Předpokládaný čistý zisk společnosti po zdanění za druhý rok činnosti (2022): 7.917.500 Kč 

Předpokládaný čistý zisk společnosti po zdanění za třetí rok činnosti (2023): 17.561.000 Kč

 

 

BUDOUCÍ VLASTNICKÁ STRUKTURA

Jediným majoritním vlastníkem Levitoo Czechia s.r.o. je v současnosti autor projektu Jaroslav Matula, který vlastní 90%. Dalším společníkem je Lucie Janouchová, která vlastní 10% a zastává činnost Master of Corporate Management. V případě zafinancování projektu bude vlastnitnická struktura Levitoo Czechia s.r.o. následující:

10% volný podíl pro investory -  formou nepřímého podílu

10% Lucie Janouchová

80% Jaroslav Matula

 

INVESTOR

 

MONETIZACE

Uživatel zakoupí obchodní podíl ve společnosti ve výši 1%, za cenu 161.000 Kč. Investor získává pravidelnou výplatu výnosu ve výši 1% z celkového zisku společnosti, tedy v případě splnění odhadů 0 Kč za první rok, 79.175 Kč za druhý rok (zhodnocení 49% p.a.). Za třetí rok získá uživatel 175.610 Kč (zhodnocení 109% p.a.). Návratnost investice je odhadována na cca 30 měsíců. Data prezentovaná v rámci monetizace byla poskytnuta autorem projektu na základě business plánu Levitoo a jsou před započtením srážkové daně.

 

RIZIKO

Rating: "C Vyšší riziko" - Tento rating přidělujeme projektům, které nemají žádnou obchodní historii. Typicky se jedná o nové start-upy nebo mobilní aplikace. Kapitál především směřuje do služeb jako jsou IT, marketing, reklama a technologický vývoj. Projekt není jištěn žádným hmotným majetkem a představuje vyšší riziko, které vyvažuje vysokým ziskem. Projekt realizuje společnost v níž INVESTER vlastní obchodní podíl.