CÍLOVÁ ČÁSTKA: 4.600.000 Kč
VOLNÝ PODÍL: 15 % ?
Cena za 1% podílu: 306.666 Kč
Min. částka pro nákup: 1.000 Kč
NAŠE HODNOCENÍ PROJEKTU: C Vyšší riziko ?
Zajištění projektu: Ne ?
Plánovaný zisk projektu: 14.194.000 Kč ?
6%

Předobjednáno 283.875 Kč z cílové částky 4.600.000 Kč

Nezávazná poptávka podílu

Uživatelé, kteří podporují projekt

 

 

Autorem projektu je zaběhnutá česká společnost OCEAN48 s.r.o., která dlouhodobě podniká na trhu dovozu a prodeje čerstvých ryb a mořských plodů v České republice. V rámci tohoto projektu poptává financování pro otevření pilotní pobočky bistra, které se se bude soustředit na prodej čerstvých ryb připravovaných na objednávku pod brandem OCEAN´S. Maximální čerstvost a příprava just-in-time, stejně tak jako na nejširší nabídka produktů, jsou klíčem k úspěchu tohoto nového konceptu bistra v České republice. Koncept OCEAN´S je součástí strategie společnosti a představuje jeden z hlavních pilířů v expanzi mořských ryb ve střední Evropě.

Pro první bistro OCEAN´S máme již smluvně zajištěný prostor v atraktivní lokalitě v centru Brna. Očekávané otevření je ve třetím čtvrtletí roku 2020.

 

POPIS KONCEPTU

Bistro OCEAN´S je unikátním propojením start-upu a zaběhlé společnosti, která je jedničkou v rybím retailu. Společnost OCEAN48 s.r.o. prodává ryby již desátým rokem a zkušenosti s gastronomíí a zpracováním má  pět let. V roce 2025 očekává společnost OCEAN48 s.r.o. obrat 1.2 mld korun ze všech svých aktivit. Součástí tohoto plánu je i vybudování síťě bister OCEAN´S v rámci České republiky. 

Bistro OCEAN´S je síť bister rychlého občerstvení, které používá kvalitní suroviny od spolehlivého dodavatele, které jsou zároveň cenově dostupné pro českého klienta. Koncept vznikl také z toho důvodu, že v České republice chybí nabídka čerstvých ryb za přijatelnou cenu. Autoři věří, že díky tomuto konceptu dojde ke zvýšení průměrné spotřeby ryb. Zároveň cítí velký potenciál českého trhu s rybami – v současnosti je konzumace nízká a produkty jsou cenově nedostupné. Menu je šité na míru a pokrmy jsou rychle připravitelné díky speciálnímu způsobu dodávek.

SOUČASNÝ STAV PROJEKTU

V současné chvíli je zasmluvněný prostor a vytvořený koncept menu. Pilotní pobočka je v přípravách a to v centrální lokalitě v Brně. Provozovna je na kříži dvou důležitých brněnských tepen (Kobližná a Kozí), z pohledu denního i nočního života je to ideální lokalita. Prostor v bývalém řeznictví je již v nájmu a otevření je plánováno na srpen/září roku 2020.

Ze 75 % je dokončená brand identita a marketingový projekt. Z poloviny je hotové projektování kuchyně. Ze 35 % je hotové projektování interiéru. Dalšími návaznými kroky jsou přestavba prostoru s finálními úpravami a následné otevření restaurace.

 

UMÍSTĚNÍ POBOČKY

 

Silné stránky:

- OCEAN48 s.r.o. jakožto partnerský dodavatel hlavní suroviny v pozadí

- atraktivní dodavatelské ceny, které přinášejí zajímavé koncové spotřebitelské ceny a atraktivní marži

- Martin Baráček - autor se zkušenostmi s rybami na českém trhu, ve vedení společnosti OCEAN48 s.r.o. 

- velké štěstí při výběru prostoru v Brně - vysoce atraktivní lokalita, kterou máme již v nájmu. V Brně momentálně není pro náš účel více podobných míst.

- silný tým, spolu s Michalem Gothem, svého času nejznámějším brněnským šéfkuchařem, který momentálně dělá šéfkuchaře v MIURA Hotelu v Čeladné, který konceptu sestavil menu na míru

 

Slabé stránky:

- Koncept počítá s tím, že budeme běžným lidem přinášet prémiovou surovinu, což může chvíli trvat, než je to naučíme.

 

Prodej a strategie:

Máme silný externí marketingový tým, který s OCEAN48 s.r.o., potažmo s konceptem bistra OCEAN´S, spolupracuje již druhým rokem. V rámci dosavadní spolupráce se nám osvědčily zejména cílené online kampaně na Instagramu a Facebooku, kromě toho občas využíváme rádio. Silným kanálem jsou i naše maloobchodní pobočky, díky kterým máme přímý zacílený kontakt s našimi zákazníky.

 

VIZE SPOLEČNOSTI

Vize společnosti:

• Nejznámější síť maloobchodních poboček nejrůznějších formátů

• Franšízovaný koncept, který vznikl v roce 2020 navzdory současné krizi

• Vlastní produktová řada ve všech distribučních kanálech známá pod názvem O-FRESH

• Nejdostupnější koncept v nabídce čerstvých ryb připravovaných na objednávku

• Atraktivní marže byznysu (69% provozní marže)

 

DESATERO SPOLEČNOSTI

• Cenově nejdostupnější nabídka na celém trhu

• Všechny produkty jsou připravovány vždy na objednávku

• Nabídka je nejpestřejší a zároveň srozumitelnou přehlídkou všech chutí

• Budování komunity – u nás vše začíná

• Odpis nespotřebovaných surovin je náš náklad, nikoliv zákazníkova prohra

• Produkty jsou stejně tak dobré v místě konání, jako také-away

• Pokrmy balíme do kompostovatelných materiálů

• Produkty pocházejí z kontrolovaných chovů akvakultury a udržitelného rybolovu z volného moře

• V pobočce se budou cítit všichni jako doma bez ohledu na věk a výši příjmu

• Máme úzké vazby s nejlepším dodavatelem a prodejcem čerstvých ryb

 

BUDOUCÍ VLASTNICKÁ STRUKTURA


Pro účel realizace projektu pilotního bistra je již založena společnost 4OCEANS Kobližná s.r.o. V této společnosti, která se bude zabývat pouze provozem zmíněného bistra OCEAN´S, bude následující vlastnická struktura: 

85% - stávající vlastníci, autoři projektu

15% - VOLNÝ PODÍL PRO INVESTORY

Společnost Invester nevstupuje do prodeje podílu, inkasuje pouze 15 % provizi z vybrané částky.

 

 

ROZDĚLENÍ INVESTICE

Investiční částka bude použita především jako aktiva do rozvahy, náklady na přestavbu a cashflow do začátku. Jednotlivé položky jsou následující:

• Interiér provozovny: 680.000 Kč

• Branding: 100.000 Kč

• Ostatní vybavení v zázemí: 50.000 Kč

• Branding v prodejně: 50.000 Kč

• Nespotřební inventář: 150.000 Kč

• Zpracování projektu na základě návrhu konceptu: 93.000 Kč

• Technický dozor investora, engineering: 25.000 Kč

• Stavební úpravy horní patro: 1.339.000 Kč

• Stavební úpravy spodní patro: 600.000 Kč

• Povrchy stěn: 96.000 Kč

• Úvodní projekt s marketingovou agenturou: 283.000 Kč

• In-store design: 150.000 Kč

• Vybavení pro první zaměstnance: 30.000 Kč

• ERP systém – jednorázová investice: 50.000 Kč

• Cashflow pro překonání záporného hospodaření: 303.400 Kč

 

PLÁNOVANÉ ZISKY

Dle ekonomických plánů autor projektu předpokládá provozní ztrátu EBITDA 110 tis. CZK v roce 2020 v rámci kterého se bistro spustí ve čtvrtém kvartálu.


Obrat a zisk v prvním roce (2021)

Provozní zisk EBITDA: 3.104.000 Kč

Čistý zisk (předpoklad): 2.400.000 Kč

 

Obrat a zisk ve druhém roce (2022)

Provozní zisk EBITDA: 5.600.000 Kč

Čistý zisk (předpoklad): 4.335.000 Kč

 

Obrat a zisk ve třetím roce (2023)

Provozní zisk EBITDA: 5.600.000 Kč

Čistý zisk (předpoklad): 4.335.000 Kč

 

INVESTOR

 

MONETIZACE

Uživatel zakoupí nepřímý obchodní podíl ve společnosti ve výši 1% za cenu 306.666 Kč. Investor získá pravidelnou výplatu výnosu ve výši 1% z celkového zisku společnosti, tedy v případě splnění odhadů 24.000 Kč za první rok (zhodnocení 7,82% p.a.). Za druhý rok provozu získá uživatel 43.350 Kč (zhodnocení 14,13% p.a.). Za třetí rok provozu získá uživatel 43.350 Kč (zhodnocení 14,13% p.a.). Návratnost investice je vyčíslena na 90 měsíců.

Podrobně: Uživatel zakoupí 1 % obchodního podílu ve výši 306.666 Kč. Společnost využije takto získaný kapitál pro účely popsané v prezentaci. Pokud se společnosti následně daří a splní stanovené odhady obratů a zisků, za první rok provozu uživatel dostává 1 % podíl na zisku ve výši 24.000 Kč za první rok (zhodnocení 7,82% p.a.), po odečtení srážkové daně 20.400 Kč (čisté zhodnocení 6,65% p.a.). Za další roky provozu získává 1 % podíl na zisku ve výši 43.350 Kč (zhodnocení 14,13% p.a.)., po odečtení srážkové daně 36.847 Kč (čisté zhodnocení 12% p.a.). Výplatu podílu získává uživatel vždy jednou ročně na základě účetní závěrky projektu, která probíhá koncem března následujího roku. Během dalších let společnost generuje výnosy dle každoročních účetních uzávěrek, a uživatel je dostává po celou dobu, kdy vlastní podíl. Vlastněný obchodní podíl může časem nabývat na hodnotě (v závislosti na ekonomických výsledcích společnosti). Uživatel ho může výhodně prodat komukoliv, kdo o něj projeví zájem za jeho aktuální cenu. 

Data prezentovaná v rámci monetizace byla poskytnuta autorem projektu.

 

RIZIKO

Projekt má přiřazen „Rating: C" Vyšší riziko" – Tento rating přidělujeme projektům, které nemají v tuto chvíli žádnou obchodní historii. Jedná se o nový produkt. Kapitál především směřuje do nákupu přístrojů a vybavení. Projekt není jištěn hmotným majetkem a představuje vyšší riziko, které vyvažuje zajímavým výnosem. Projekt bude realizovat společnost, v níž INVESTER bude vlastnit část obchodního podílu.

 

Máte dotaz, nebo se Vám zdá že jsme něco nezodpověděli dostatečně jasně? Kontaktujte nás, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy. Pokud vás tento projekt zaujal a chtěli byste se dozvědět více, budeme rádi, když se za námi zastavíte osobně a budeme moci jakékoliv otázky zodpovědět v rámci osobního jednání. Kontaktujte nás na e-mailu info@invester.cz nebo +420 702 147 373 pro domluvení osobní schůzky.