CÍLOVÁ ČÁSTKA: 2.300.000 Kč
VOLNÝ PODÍL: 20 % ?
Cena za 1% podílu: 115.000 Kč
Min. částka pro nákup: 1.000 Kč
NAŠE HODNOCENÍ PROJEKTU: C Vyšší riziko ?
Zajištění projektu: Ne ?
1%

Předobjednáno 33.212 Kč z cílové částky 2.300.000 Kč

Nezávazná poptávka podílu

Uživatelé, kteří podporují projekt

 

POPIS PROJEKTU A INVESTIČNÍHO ZÁMĚRU

Online game je projekt, jehož cílem je vytvořit online multilevelovou hru, kde budou moci hráči hrát jak jeden na jednoho, tak i rozsáhlé turnaje. Jedná se o závodní hru v autech podobou starší hře Re-Volt z roku 1999. Hráči budou moci mezi sebou závodit a v případě výhry vydělat peníze. Odměna bude rozdělena dle specifické tabulky. Bude se jednat o závodní hru s auty. Hra bude probíhat formou turnajů, kde bude maximálně 9 závodníků, kde každý hráč vloží peníze do “banku” o který se následně bude soutěžit. Auta budou mít i následné bonusy podle počtu výher a zkušeností. Do budoucna chce autor projektu přidat více kategorií her, aby si každý hráč našel to své. 

Autor chce projekt monetizovat na základě poplatku z každého závodu. Hra bude ke stažení zdarma jak pro PC, tak pro telefony. 

 

CÍL A ZAMĚŘENÍ PROJEKTU

Autor chce vytvořit online multilevelovou hru a zajistit dostatečný počet hráčů pro chod a rozvoj. Zacílit chce na internetu na 100.000 online hráčů měsíčně. "Ovšem dle určitých her věřím, že to muže být klidně i denní návštěvnost, které můžeme dosáhnout neustálým vylepšováním hry a správným marketingem."

Projekt je zaměřený na online komunitu nadšenců, kteří milují hry. Online  hru bude moci hrát každý bez denního limitu. Hra bude zpoplatněna o tzv. “startovné” a výherce získá odměnu dle dané tabulky, která bude u hry uvedena. 

 

Jaký bude způsob prodeje? 

1. Hráč za účast na hře/ turnaji zaplatí

2. Z banku se peníze dělí:

a. na poskytovatele hry/ turnaje

b. na bank samotné hry/ turnaje

3. Po dokončení hry/ turnaje hráčem:

a. poskytovatel obdrží poplatek za provozování hry.

b. hráč obdrží výhru na svůj herní účet

 

POŽADOVANÉ ROZDĚLENÍ INVESTICE


Zjednodušený přehledový rozpočet požadovaný autorem:

Marketingové kampaně: 500.000 Kč

Vývoj a testování hry: 1.149.000 Kč

Záleží především na počtu modelů, levelů, jak budeme pracovat s uživatelkými účty, platbami, back-endem apod. Vývoj autor odhaduje zhruba na tři měsíce. Pracuje v technologii unity, které umožní vytvořit hru pro Android, iOS a případně i desktop.

Pokrytí ostatních nákladů: 651.000 Kč

 

PLÁNOVANÉ VÝSLEDKY

Plánované výsledky projektu, na základě ekonomického plánu dodaného autorem projektu.

 

Obrat v roce 2020:

V prvním roce autor předpokládá celkový obrat 7.623.252 Kč.

 

Náklady v roce 2019:

V prvním roce autor předpokládá celkové náklady ve výši 7.250.541 Kč

 

Zisk společnosti v roce 2019:

Autor předpokládá čistý zisk společnosti před zdaněním 372.709 Kč za rok 2020.

 

V roce 2021 je odhadovaný zisk společnosti ve výši 3.304.237 Kč a v roce 2022 je odhadovaný zisk ve výši 6.752.661 Kč. Tyto data poskytl autor projektu bez konkrétněji specifikovaných podkladů.

 

SOUČASNÝ STAV

Autorem projektu byly kontaktovány české firmy se zkušenostmi v oblasti vývoje a tvorby online her. Dále pak byly rozmyšleny základní principy hry. Autorem projektu nebyly dodány žádné další informace ohledně vizuální části hry, nebo bližší specifikace. Pro projekt byl zpracován audit nákladů v rámci marketingu, který je možné shlédnout osobně v kancelářích INVESTER po předchozí telefonické domluvě na aderese Školská 38, Praha 1. Audit marketingu měl pozitivní výsledek. Došel k závěru, že splnění cílů autora je reálné při investici 500.000 Kč do specifikovaných marketingových kanálů. Audit nicméně zkoumal pouze marketingovou část prezentace a zhodnotil že investice do marketingu požadovaná autorem je reálná vůči stanovaným cílům. Audit nezkoumal koncepci projektu ani technickou proveditelnost řešení.

Autor tvrdí, že mezi konkurenci na trhu nepatří žádná dosud vytvořená online hra, a jako silnou stránku projektu vidí motivaci hráče vydělat peníze. Hráč bude motivován opakovaně hru hrát a zdokonalovat se. 

 

AUTOR PROJEKTU

Autorem projektu je Jiří Kostrhoun, který pochází z malého městečka Vrbno pod Pradědem, kde před devíti lety začal podnikat v lesnickém oboru a stavebnictví, nejčastěji mostů v těžko přístupných terénech jako je například NPR Praděd, Rešovské vodopády a jiné. Ve svém volném čase kromě sportu hraje poker a onlinové hry. Od podnikatelského začátku se zaobíral věcmi v online světě, jako investice na forex trhu, komoditní trhy, akciové trhy a take virtuální měny.

 

VLASTNICKÁ STRUKTURA A TÝM

Nově založená společnost by byla založena za účelem realizace projektu a nabízí 20% volný obchodní podíl investorům. Rozdělení obchodních podílů v nové společnosti bude následující:

• 80% - Jiří Kostrhoun

• 20% - Volný obchodní podíl skupiny INVESTER - určeno pro zájemce o přímé či nepřímé obchodní podíly

 

MONETIZACE

Uživatel zakoupí nepřímý obchodní podíl ve společnosti ve výši 1%, za cenu 115.000 Kč. Investor získává pravidelnou výplatu výnosu ve výši 1% z celkového zisku společnosti, tedy v případě splnění odhadů poskytnutých autorem 3.727 Kč za první rok (zhodnocení 3,24 %). Za 2 rok získá uživatel 33.042.Kč (zhodnocení 28,73% p.a.). Za každý další rok získá uživatel 76.526 Kč (zhodnocení 58,72% p.a.). Návratnost je tedy zhruba odhadována na 3 roky, na základě odhadů poskytnutých autorem projektu.

 

RIZIKO

Projekt má přiřazen „Rating: C" Vyšší riziko – Tento rating přidělujeme projektům, které nemají žádnou obchodní historii. Jedná se tedy o novou hru na trhu. Kapitál především směřuje na vývoj a marketing. Projekt není jištěn hmotným majetkem a představuje vyšší riziko, které vyvažuje vysokým výnosem.