CÍLOVÁ ČÁSTKA: 4.000.000 Kč
Min. částka pro nákup: 100.000 Kč
NAŠE HODNOCENÍ PROJEKTU: B Střední riziko ?
Zajištění projektu: Ano, zápůjčkou ?
Výplata výnosu: Jednou ročně ?
18%

Předobjednáno 720.000 Kč z cílové částky 4.000.000 Kč

Nezávazná poptávka

Uživatelé, kteří podporují projekt

 

PROČ DO NOVÉ VÝROBNÍ FIRMY INVESTOVAT

Tento projekt nabízí příležitost podpořit obnovení značky a produktů Herrmann Low v Evropě, jež se bude věnovat především výrobě ovocných koncentrátů, zavařenin, zpracování zeleniny a další přidružené výrobě. 

Mateřská společnost již vlastní receptury, technologické postupy, vývojové kapacity, marketingové strategie, licence, ochranné známky, průmyslové vzory, značku včetně brandového vyobrazení různých produktů atd. 

Záměrem společnosti Herrmann Low Ltd. je získání investorů na bázi zhodnocení (tedy nikoli prodejem podílu). U investice je garantováno zhodnocení 8,5 % ročně. U vložených financí je návratnost plánována na 3 roky. V případě zafinancování bude investice (odpovídající zapůjčené částce) zajištěna pozemkem a vybavením.

 

VÝHODY TÉTO INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOSTI

  • Projekt zavedené značky – tradice značky Herrmann Low sahá až do poloviny 19. století, její produkty byly mnohokrát oceněny, historické peripetie tuto obchodní známku vnesly do rukou firmy Kreutzwerk 
  • Využití aktuálních trendů – v současnosti stále stoupá zájem o zdravý životní styl a po výrobcích, které jsou výsledkem ekologicky šetrných technologií a zdravé výživy, čemuž jde sortiment naproti
  • Velký obchodní potenciál – produkty bez konzervantů a chemie, s dlouhou trvanlivostí, s použitím ve velko- i maloobchodě, důraz na ekologii (opakovaně použitelné obaly, min. uhlíková stopa atd.)
  • Investice jištěna zápůjčkou – v případě zafinancování bude investice (odpovídající zapůjčené částce) zajištěna pozemkem a vybavením, zároveň zápůjčka garantuje, že po 3 letech firma kromě úroků vrátí také jistinu
  • Možnost individuálních podmínek – pro větší investory v řádu milionů korun jsme připraveni projekt nabídnout individuálně na míru
  • Pravidelná výplata výnosů – výnosy ve výši 8,5 % ročně z projektu získá investor 1× ročně

 

ZISKOVOST PROJEKTU A MOŽNÁ RIZIKA

Jedná se o projekt zavedené firmy Kreutzwerk, která poptává finance na obnovení značky Hermann Low, která bude vyrábět různorodé potravinové koncentráty a věnovat se přidružené výrobě. Projekt investorům nabízí zhodnocení investice o 8,5 % po 3 roky. V rámci projektu je stanoven rating B, tedy Střední riziko, neboť se jedná o projekt společnosti, která vlastní jak know-how, tak nabízí odpovídající zajištění. 

 

ROZLOŽENÍ INVESTOVANÝCH PENĚZ

Investovaná částka celkově činí cca 25 milionů Kč. Ty budou využity na následující položky níže.

Nákup či pronájem pozemku

Výstavba haly či koupě montované

Nákup potřebných technologií

Skladovací nádrže a chladící zařízení

Plnící a balící technologie

Manipulační technika a vozidla

Prvotní náklady na zaměstnance

Související administrativa

 

PŘÍKLAD PRO LEPŠÍ PŘEDSTAVU

Investor investuje částku ve výši 100.000 Kč, čímž získá výplatu výnosu 8,5 % po 3 roky. V případě splnění předpokladů 1., 2. i 3. rok tedy výnos 8.500 Kč ročně. Jistina bude vrácena po 3 letech.

 

 

DALŠÍ INFORMACE O PROJEKTU

 

» Mechanika projektu a jeho zajištění

Garantem projektu je Jiří Holický, který je odpovědný za správu a za management společnosti Hermann Low Ltd. Investici zprostředkovává dceřinná společnost INVESTER SHARE a.s. Finance investor zasílá přímo na bankovní účet společnosti INVESTER SHARE a.s. Smluvní kontrakt vzniká mezi investorem a společností INVESTER SHARE a.s. V případě zafinancování bude investice poskytnuta ze strany INVESTER SHARE a.s. společnosti Herrmann Low Ltd. na základě zápůjčky s úrokem v 8,5 % p.a. se splatností 3 roky. Zápůjčka bude zajištěna pozemkem a vybavením.

» Více o značce Hermann Low 

Tradice značky Herrmann Low sahá až k roku 1856. Její produkty byly mnohokrát oceněny na výstavách a soutěžích po celém světě. Výroba produktů byla započata na území tehdejšího Rakouska-Uherska, následně pokračovala za Československa. V roce 1948 však byla znárodněna a přejmenována na Seliko. V té době již byla společnost Herrmann Low přesunuta do zahraničí. V roce 1956 byla obchodní známka včetně jejích receptur a dalšího prodána rodině Kreutzwerk. Ta je aktuálně jediným majitelem této obchodní známky, podle licence a také registrace. Důvodem založení nové firmy je znovuobnovení tradiční značky a produktů Herrmann Low.

Pod taktovkou značky Hermann Low půjde o výrobu džusů, pyré, limonád, sirupů, džemů, marmelád, omáček, polévek, dochucovadel apod. Ve své režii bude mít jak nákup surovin, tak pak i prodej výsledných produktů.

» Hlavní artikl firmy a jeho výroba 

Koncentráty se vyrábí z čerstvě vylisovaného ovoce, čímž vzniká šťáva s různým obsahem Brixu (dle druhu), ze které se provede odpaření přebytečné vody. Tím tak vzniká silný ovocný koncentrát (hustota cca 10–30 %). Koncentráty jsou husté a mají silnou chuť s fruktozovým cukrem. Navíc v případě tlakového zbavení vody jsou plné vitamínů. Na výrobu 1 litru ovocného koncentrátu je zpravidla potřeba 6 až 10 kg ovoce (záleží na druhu).  V praxi se k výrobě používá buď metoda odparu (tedy za tepla; levnější technologie, následně nutná fortifikace vitamíny), nebo metoda tlakem (tedy za studena; dražší technologie, veškeré vitamíny zůstávají v produktu).

 

0
Aktivních projektů
0
Zafinancovaných projektů
0
Uživatelů
0
Celkem zafinancováno