CÍLOVÁ ČÁSTKA: 800.000 Kč
VOLNÝ PODÍL: 100 % ?
Cena za 1% podílu: 8.000 Kč
Min. částka pro nákup: 1.000 Kč
NAŠE HODNOCENÍ PROJEKTU: A+ Velmi nízké riziko ?
Zajištění projektu: Ano, zlatými mincemi ?
Výplata výnosu: Po 3 letech ?
43%

Předobjednáno 345.000 Kč z cílové částky 800.000 Kč

Nezávazná poptávka podílu

Uživatelé, kteří podporují projekt

 

PROČ DO PROJEKTU INVESTOVAT

Jedná se již o čtvrté kolo našeho úspěšného projektu. I v tomto nabízíme možnost investovat do sbírky zlatých historických mincí s numismatickou hodnotou. Mince budou expertně vybrány (nehrozí nebezpečí padělků nebo špatného výběru) a následně bezpečně uskladněny (po domluvě budou k nahlédnutí). Zlato jako komodita roste stabilně staletí, hodnota vybraných historických zlatých mincí v poslední době ovšem narůstá ještě více. I tento numismatický projekt jsme připravili na základě poptávky našich investorů po konzervativnější investici, přesto však jde o projekt velmi zajímavým potenciálem zhodnocení. 

Do sbírky budou mince zvoleny dle vybrané částky, po 3 letech pak dojde k jejich prodeji se zhodnocením. Vstupní poplatek činí 15 %, což je v tomto oboru výborná cena (vzhledem k našim kontaktům ani tak nákupní ceny mincí nedosáhnou cen těch prodávaných v kamenných obchodech). Odhadovaný výnos je min. 10–15 % p.a. ročně z investované částky. Nezřídka ale hodnota některých historických zlatých mincí vzroste ještě více (viz detailní informace).

 

K 14. 11. 2023 zhodnocení zlata za necelých 6 let činilo cca 47 % (zdroj: Kurzy.cz)

 

VÝHODY TÉTO NUMISMATICKÉ PŘÍLEŽITOSTI

  • Dlouhodobá výnosnost zlata – při této investici dochází k uložení peněz do zlata, tedy likvidní komodity, která je stoupá přes 5 000 let
  • Numismatická hodnota – především nám jde o historickou hodnotu mincí. Z minulých kol již máme ve sbírce několik mincí s populací 1, tedy nejvzácnější kusy na světě
  • Výnos minimálně 10–15 % (konzervativní odhad) – dobře vybrané a vzácné kusy mají potenciál během několika let vyrůst až desítky procent
  • Zkušenosti a ověřený dodavatel - první zlaté mince jsme zakoupili v předchozích třech kolech projektu, nyní se nabízí rozšíření spolupráce o další cenné kusy
  • Nízké riziko - rizikovost projektu je hodnocena jako A+, tedy "Velmi nízké riziko"

 

ZISKOVOST PROJEKTU A MOŽNÁ RIZIKA

Vstupní poplatek je stanoven na 15 % ze zafinancované částky. Tento poplatek připadne platformě INVESTER, pověřené sestavením sbírky a jejím uložením. Zbylá část financí bude beze zbytku použita k investici do mincí. Autorovi projektu (tedy INVESTERu) nepůjde žádná část zisku z prodeje, ten získají pouze investoři. U této příležitosti velmi konzervativně odhadujeme zisk na 10–15 % ročně. Avšak může být i vyšší s ohledem na dlouhodobý potenciál růstu cen zlata a rostoucí ceně právě historických zlatých mincí. 

Výnos bude vyplacen po 3 letech, a to po prodeji celé sbírky mincí. Rizikovost je ohodnocena na A+ "Velmi nízké riziko". 

 

 

PŘÍKLAD PRO LEPŠÍ PŘEDSTAVU

 

Investor zakoupí podíl na zlaté sbírce v hodnotě 8.000 Kč. Po třech letech je sbírka prodána a investorovi vyplacena vstupní investice a jednorázově výnos za tři roky. Výnos odhadujeme na 10-15% p.a., může však být i vyšší. Výnos bude záviset na růstu ceny zlata a také numismatické hodnoty nakoupených mincí.

 

 

DALŠÍ INFORMACE O PROJEKTU

 

» Proč zrovna investice do zlata? 

Důvodů se najde celá řada. Konkrétně proto, že zlato v průběhu času uchovává hodnotu (ta je vysoká i při malém množství), je garantem likvidity, nabízí dlouhodobou stabilitu (investice do zlata vynáší průměrně 4–5 % p.a.), je nezávislé vládách či kapitálové hodnotě firem. Co víc, roste i ve chvílích, kdy svět sužují krize. Poptávka vychází z přetrvávající nejistoty ohledně války na Ukrajině a dále akcelerující inflaci.

 

» Přístupy k investování do zlata

Investiční zlato se dělí na 2 základní kategorie, a to na investice do nových fyzických zlatých mincí a slitků (dochází tedy k uložení hodnoty do této raritní a zároveň likvidní komodity; dlouhodobě výnos cca 4–5 % p.a.), nebo investice do zlatých mincí s numismatickou hodnotou. Druhá možnost je podstatně zajímavější, jelikož kromě hodnoty fyzického zlata dochází zároveň k investici do historické numismatické hodnoty, která ze zásady neklesá nikdy. Navíc u některých roste hodnota až “raketově”. Zlata se totiž co rok vytěží jen omezené množství, ale nákladovost těžby stoupá, zároveň poptávka po zlatu neustále roste. U mincí s historickou hodnotou je dále parametrem i jejich “raritnost” (např. originálních pražských dukátů jednoduše nikdo již nikdy více nevyrazí).

 

» Budoucí vývoj a jeho odhad

Samozřejmě budoucí vývoj nelze dopředu přesně odhadnout, ale pro srovnání v tabulce níže uvádíme vývoj hodnoty vybraných mincí, a to za 3,5 roku. U žádné z jeho mincí cena neklesla, hodnota všech naopak překonala růst ceny samotného zlata. 

 


Výše uvedené ceny jsou ověřeny ze skončených aukcí aukčních domů Kendro či Aukro

(navíc je možné, že v kamenných obchodech by ceny byly vyšší, jelikož uvedené ceny jsou z trhu, který v ceně nezahrnuje náklady na provoz prodejen).

 

0
Aktivních projektů
0
Zafinancovaných projektů
0
Uživatelů
0
Celkem zafinancováno