VYUŽIJTE PŘÍLEŽITOST ZHODNOTIT PENÍZE

V INVESTERu si můžete koupit podíl v perspektivních projektech. Startupy tak získávají kapitál na svůj rozjezd, firmy na expanzi. A vy pak jako jejich investor máte nárok na část jejich zisku. Pokud je projekt úspěšný, můžete svůj podíl výhodně prodat. Stačí se jednoduše zaregistrovat a vybrat si první projekt.


CHCI INVESTOVATJAK FUNGUJE INVESTOVÁNÍ PŘES INVESTER?

1)

Vyberete si projekt

a objednejte si
v něm svůj podíl

1)

ZAFINANCUJE SE

Pokud nevybereme celou částku, vrátíme vám peníze

1)

PROJEKT SE REALIZUJE

Tvorba zisku je samozřejmě vždy naše hlavní priorita

1)

Vyplácíme zisk

V rámci každoroční účetní uzávěrky přerozdělíme zisk

1)

Vyberete si projekt

V daném projektu si zvolte variantu přímého nebo nepřímého podílu, kolik procent v něm chcete zakoupit a proveďte objednávku. V případě nepřímého podílu drží váš obchodní podíl INVESTER a připisuje zisk z projektu na váš uživatelský účet po dobu existence projektu. Také je možné získat přímý podíl, což je možnost zajímavá většinou pro větší investory, kteří se chtějí stát spolumajiteli projektu a mít možnost jej ovlivňovat.2)

ZAFINANCUJE SE

Ve chvíli, kdy projekt dosáhne cílové částky, začíná s jeho realizací, a to vždy v součinnosti s jeho autorem. Realizace probíhá buď přímo v režii INVESTERu, nebo přes právnickou osobu založenou pro tyto účely. INVESTER v nově vzniklé společnosti získává obchodní podíl, a stává se tak společníkem se všemi právy a povinnostmi. Pokud se projekt nezafinancuje, investorům vždy vrátíme zpět celou jimi vloženou částku.3)

PROJEKT SE REALIZUJE

Následně je veškeré úsilí směřováno do úspěšného rozvoje projektu. Ve chvíli, kdy začíná generovat zisk, INVESTER jej začíná rozdělovat jednotlivým vlastníkům nepřímých podílů. Pokud jste se rozhodli pro přímý podíl, máte v rámci něj také veškerá práva a povinnosti společníka – máte tedy plný přístup do činnosti právnické osoby a můžete samozřejmě nahlížet třeba i do jejího účetnictví.4)

Vyplácíme zisk

Zisky připisujeme uživatelům na základě každoroční účetní uzávěrky projektu. Investor dostává zisk odpovídající jeho procentuálnímu podílu. V závislosti na ekonomických výsledcích společnosti může jím vlastněný podíl časem získat i mnohonásobnou hodnotu. Investor ho pak může i výhodně prodat případnému zájemci, a to ať už se jedná o soukromého zájemce, nebo naši platformu INVESTER.


Aktuální investiční příležitosti najdete v záložce Projekty.

MŮŽETE SI VYBRAT, JAK MOC SE ZAPOJÍTE

První možností je zakoupit přes INVESTER nepřímý obchodní podíl v projektu, a mít tak nárok na část z jeho zisku bez starostí. Možnost preferuje většina investorů.


KDYŽ INVESTUJETE DO NEPŘÍMÉHO PODÍLU

Michal si vybral nákup nepřímého podílu ve společnosti „Dovoz zboží z Bali“ v hodnotě 200.000 Kč. Zakoupil v něm 10% podíl. Projekt vzbudil zájem dalších uživatelů a společně jej zafinancovali celý.

V rámci každoroční účetní uzávěrky společnosti jsou přerozděleny zisky. Michal má nárok na každoroční výplaty, a to dokud společnost existuje a generuje zisk. Připíšeme mu tedy 10 % ze zisku přímo na uživatelský účet.

Jelikož se „Dovoz zboží z Bali“ za několik let rozrostl ve středně velkou firmu působící i na zahraničním trhu, Michalův podíl má již násobně větší hodnotu než původních 200.000 Kč. Když se rozhodne, může svůj 10% podíl výhodně prodat, ať už soukromému investorovi z naší platformy anebo přímo nám.

Druhou možností je zvolit přímý obchodní podíl a stát se spolumajitelem ve firmě. Získáte tak vliv na fungování projektu, ale zároveň i spoluodpovědnost za něj.


KDYŽ INVESTUJETE DO PŘÍMÉHO PODÍLU

Zdeněk si vybral variantu nákupu přímého podílu. Spolu s dalšími uživateli naplnili cílovou částku a projekt zafinancovali. V nově založené právnické osobě, tedy firmě "Dovoz zboží z Bali s.r.o." se Zdeněk stává spolumajitelem se všemi právy a povinnostmi.

Společně s autorem projektu se podílí na rozhodování o jeho směřování, má přístup do účetnictví a všech dalších oblastí. Spolurozhoduje také o výplatě zisku. Jeho část je po zdanění vyplacena přímo na jeho bankovní účet.

Zvolit možnost přímého nebo nepřímého podílu můžete individuálně u každého projektu.
Zaregistrovat se ale můžete již nyní. Registrace i investování je u nás vždy zcela zdarma.ZAUJALI JSME VÁS? PŘIDEJTE SE!

Pojďte do toho s námi a nechte své peníze vydělávat chytře!
Registrace trvá 2 minuty a k ničemu vás nijak nezavazuje.

REGISTROVAT SEPROČ INVESTOVAT PŘES INVESTER

  • Přes 66 úspěšně zafinancovaných projektů

  • Od začátku průměrné zhodnocení 10%

  • Bez jakýchkoli poplatků, již od pouhých 1.000 Kč

  • Investiční příležitosti s různým výnosem/rizikem

  • Nabídka startupů, komodit, realit, krypta apod.